En Güzel Amigurumi Örnekleri

Seksenlere damgasını vurmuş karpuz araba süslerini hatırlarsınız. Aslında amigurumi veya örgü oyuncak tekniği ülkemizde uzun süredir biliniyor lakin insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayan tığ işleri gibi yaygın olmadığı için pek geliştiğini söyleyemeyiz.
Amigurumi Japon dili kökenli Ami (tığ veya şiş ile yapılmış olan) ve nuigurumi (içi doldurulmuş oyuncak ) kelimelerinden türemiştir. Örgü örenlerin gayet iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncağa uyarlanmış şeklidir.
Amigurumi, hem kolay öğrenilebilen hem de keyifli bir hobi dalıdır. Ancak şemalar (“pattern”) ve teknikler yabancı terminolojiye göre hazırlandığından başlangıç amigurumi seviyesinde zorlanmanız gayet normaldir. Amigurimi hakkında Türkçe bilgi bulmak zordur. Biz de bu kaynağı sizler için hazırladık.
Gerekli Malzemeler

7. Nakış İpliği
Keçe kullanımının yanı sıra sevimli bir ağız, hokka bir burun için nakış ipliği ve iğne en büyük yardımcınız olmaya aday!
8. Diğer Süsleme Malzemeleri
Amigurumi bir sanattır, yaratıcılığınız ölçüsünde istediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz. Bizim size önerimiz en doğal ve sağlıklı malzemeleri kullanmanız yönünde.
Amigurumiye yeni başlıyorsanız veya başlamayı düşünüyorsanız bu saydıklarımız sizi korkutmasın! İlk aşamada yalnızca iplik ve uygun bir yün tığı sizin için yeterli olacaktır. Örgü teknikleri öğrendikten sonra, kullanacağınız aksesuarları istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz…
Şimdiden hepinize kolay gelsin. Hepinizin ellerinize sağlık!